Om Trollhaugen barnehage og litt historie

Trollhaugen barnehage har en flott beliggenhet i enden av Egsjordene, med nærhet til Baneheia, "Direktørens hage" og mange fine turområder. Avstanden til sentrum er kort, noe som gjør at vi kan benytte oss av tilbudene som er der.

Barnehagen startet i 1989, i forbindelse med at det nye sykehuset ble bygd. I mange år var vi personal-barnehage for de ansatte, og ble eid av Sørlandet sykehus. Men i 2019 ble Trollhaugen en kommunal barnehage. Vi har fremdeles tilknytning til sykehuset, og god tilrettelegging for sykehusansatte. Som f.eks. bare 2 uker sommerstengt. Men alle er velkomne til å søke barnehageplass på Trollhaugen!

På Trollhaugen har vi mange fester og tradisjoner som gjentas hvert år, blant annet; trollfest, lyktefest, nissefest, karneval, 17. maifeiring med sykehuset, og fest for skolestarterne, hvor de blir slått til Riddere av 1. klasse.

Bildet er fra nissefesten i desember, når nissefamilien fra Baneheia pleier å komme på besøk. Barna følger spent med fra vinduene.